Jak w całej Polsce 24 czerwca o godz. 8:00 uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się na placu szkolnym na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Przy pięknej pogodzie rozdane zostały nagrody wzorowym uczniom, były podziękowania od nauczycieli wygłoszone przez dyrektora szkoły dla uczniów i ich rodziców. Uczniowie również symbolicznym kwiatkiem wyrazili swoją wdzięczność za troskę w ciągu całego roku szkolnego. Oczywiście kulminacyjnym punktem, jak co roku, było pożegnanie klasy ósmej. Występ artystyczny i krótkie przemówienie klasy VII zakończyło uroczystość.

 

23 czerwca punktualnie o godz. 10 rozpoczęła się w naszej szkole uroczystość pożegnania absolwentów przedszkola. W tym roku 12 wychowanków opuściło mury przedszkola i w artystyczny sposób podziękowało swojej wychowawczyni za przygotowanie do "zawodu" ucznia. Pięknym tańcem rozpoczęli występ, aby potem wierszami i piosenką uatrakcyjnić imprezę. Nie zabrakło oczywiście występu w języku angielskim. Na zakończenie młodsza grupa podziękowała swoim kolegom wierszykami wręczają im rożki obfitości wypełnione słodyczami. Finałem uroczystości było wręczenie dyplomów ukończenia przedszkola wraz z książeczkami przez dyrektora szkoły.

26 maja w całej Polsce odbywały się egzaminy ósmoklasistów, dlatego Dzień Matki nasza szkoła przeniosła na Dzień Dziecka. Mieliśmy wspaniałych gości. Mamy, Burmistrza Głubczyc oraz Starostę Powiatu. A co się działo najlepiej oddadzą zdjęcia z imprezy.

 

Kostka Rubika to bardzo popularna zabawka logiczna, która już ponad 40 lat zachwyca ludzi w różnym wieku. Sprawia nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim jest doskonałą grą logiczną, która w ogromnym stopniu może rozwijać potrzebną umiejętność sprawnego myślenia oraz łączenia ze sobą pewnych faktów. 

Dnia 16 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika na czas. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z różnych klas. Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu. Zwycięzcami konkursu zostali:

 I miejsce – Jakub Juchno z klasy VIII i Stanisław Orkiszewski z klasy Ia,

 II miejsce – Wanessa Dejnek z klasy Ia , 

III miejsce – Adam Behr z klasy IIa.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swojej pasji.

Zwycieżca: