W ramach szkolnego programu – promujemy czytelnictwo wśród najmłodszych uczniów oraz dzieci w wieku przedszkolnym.

W poniedziałek przedstawiciele SU uczennice klasy VIII – Dominika Sawicka i Martyna Tomczyk czytały bajki, opowiadania, wiersze i baśnie dzieciom w przedszkolu i najmłodszych klasach. Książeczki dobrane były do wieku dzieci, wzbogacone kolorowymi ilustracjami wywoływały jeszcze większe zainteresowanie wśród przedszkolaków i uczniów. Dzieci chętnie słuchały starszych koleżanek i odpowiadały na pytania dotyczące treści utworu.

Celem akcji było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów starszych z dziećmi młodszymi i przedszkolakami. Takie działania powinny przypomnieć także o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które w życiu przeciętnego, współczesnego dziecka zajmują więcej czasu niż czytanie i oglądanie książek. Zachęcamy wszystkich rodziców i starsze rodzeństwo do działania, które wzbudza tyle pozytywnych wrażeń. Rodzice czytajcie bajki swoim pociechom, a starsze dzieci zachęcajcie do samodzielnego czytania.